CHP’nin Ankara’da üç adayı daha belirlendi

CHP, belediye başkan adaylarını belirleme çalışmalarını sürdürüyor. Bugünkü toplantıda Ankara’nın Keçiören ilçesi belediye başkan adaylığına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başdanışmanı Mesut Özarslan, Altındağ Belediye Başkan adaylığına İYİ Parti eski milletvekili adayı Ramazan Değerli, İYİ Parti Çamlıdere eski İlçe Başkanı Mehmet Cengiz’in de Çamlıdere belediye başkanlığına aday gösterilmesi kararlaştırıldı.

Mesut Özarslan, İYİ Parti’nin CHP ile iş birliği yapmaması üzerine partisindeki görevlerinden ve parti üyeliğinden istifa etmişti. Özarslan’ın Ankara Etimesgut İlçe Belediye Başkan adayı olarak gösterilmesi Mansur Yavaş tarafından önerildi ancak CHP yönetimi Etimesgut’a sanatçı Erdal Beşikçioğlu’nu aday gösterdi. Bunun üzerine, Yavaş, Mesut Özarslan’ı başdanışmanlığına getirdi.

CHP Ankara İl Başkanı Ümit Erkol, SÖZCÜ’ye daha önce yaptığı açıklamada Özarslan’ın Keçiören’den aday gösterilmesinden yana olduğunu belirtmişti. Bugünkü MYK’da Mesut Özarslan düğümü de çözülmüş oldu.

Altındağ adaylığına getirilen Ramazan Değerli ise daha önce Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin şirketi ANFA’da genel müdürlük görevinde bulunmuştu. Değerli, son milletvekili seçiminde de İYİ Parti’den Ankara adayı olmuş ancak seçilememişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x