Xiaomi 14’ün ekran özellikleri ve renk seçenekleri kesinleşti

Qualcomm, 2023 Snapdragon Zirvesi’nde Snapdragon 8 Gen 3 yonga setini tanıttı. Etkinlikte Xiaomi Grup Başkanı ve Uluslararası Departman Başkanı Lu Weibing, Xiaomi 14 serisinin gerçek tasarımını ortaya koydu. Ayrıca, marka Xiaomi 14’ün ekran özelliklerini göstermek için birkaç poster yayınladı.

Xiaomi 14 serisi, önceki seride sunulan kavisli ekrana kıyasla düz bir ekranla tasarlanmıştır. Telefonun arkasındaki cam kenarları daha belirgin bir eğriye sahip olup, genel hissi artırıyor ve rahat bir tutuş sağlıyor.

Xiaomi 14’ün ekran özellikleri ve renk seçenekleri kesinleşti

Xiaomi 14, siyah, beyaz, yeşil ve pembe olmak üzere dört renk seçeneğiyle sunulacak. Pro modeli ise pembe dışında üç renkte olacak. Hem Xiaomi 14 hem de Pro modeli, yeni Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile dünyada tanıtılan ilk akıllı telefonlar olacak. Ayrıca, 14 serisi, Android 14 ile birlikte kutudan çıkan kendi geliştirdiği HyperOS işletim sistemiyle donatılmış olacak.

Markanın yayınladığı posterlere göre Xiaomi 14, Xiaomi ve TCL işbirliği sonucunda ortaya çıkan Huaxing C8 ekranla donatılacak. Xiaomi 14’ün 6,36 inçlik ekranı 1,5K çözünürlük sunacak, 1Hz’den 120Hz’ye LPTO adaptif yenileme hızını destekleyecek ve 3.000 nit zirve parlaklığını destekliyor. Önemli olan, bu ekranın bir önceki nesle göre %17 daha az enerji tükettiği.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x