Uzman Görüşü: Bu 4 Altcoin Patlayıcı Potansiyeliyle Öne Çıkıyor!

Kripto para piyasasındaki pek çok varlık yükseliş ivmesini korumakta zorlanıyor. Bununla birlikte, bu yıl kripto sektöründeki katılımcıların çoğu için yükseliş yılı oldu. Çünkü birçok dijital varlık zaman zaman güçlü artışlar kaydediyor. Ancak kripto uzmanı Ana Zirojevic’e göre bu dört altcoin patlayıcı büyüme potansiyeline sahip. Analist, bu tokenlerin 2024’ün sonlarına kadar bu potansiyellerini ortaya çıkarmasını bekliyor.

İlk sırada popüler meme coin’i Shiba Inu (SHIB) var

Özellikle Shiba Inu (SHIB), 2024’ün sonu için harika bir yatırım fırsatı olarak ortaya çıkıyor. Özellikle de ilk günlerinde SHIB ticaretinden 120 milyon doların üzerinde kâr elde eden en büyük balinalarından biri, yakın zamanda yüklü miktarda SHIB tokenı satın alarak, meme tokenına olan güçlü güvenini göstermişken.

SHIB balina işlem verileri. Kaynak: Lookonchain

Nitekim, bu yatırımcı Shiba Inu için 18 milyon dolardan fazla yatırım yaptı. SHIB, şu anda 0,00002527 dolardan işlem görüyor. Altcoin, gün içinde %1,09 düştü, ayrıca önceki hafta boyunca %2,40 geriledi. Ancak yine de son verilere göre geçen ay %11,23’lük bir artış gösterdi.

İkinci sıradaki altcoin: XRP (XRP)

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Blockchain şirketi Ripple ile ABD SEC arasındaki yasal savaş devam ediyor. Ripple, mahkeme salonundaki bu savaşta sürekli yasal kazanımlar elde ediyor. Bu sayede de piyasada iyimserlik yaratıyor. Popüler bir analist konsolidasyon döneminin büyük bir kopuşla sona ereceğini öne sürüyor.

Bu arada, son verilere göre, XRP tokenı 0,52442 dolardan el değiştiriyor. Bu da gün içinde herhangi bir fiyat değişikliği olmadığını gösteriyor. Altcoin geçen hafta %0,91’lik bir kazanç elde etti. Ayrıca, aylık grafiğinde %0,66’lık bir ilerleme gösterdi.

Listeye orijinal meme coin’i Dogecoin (DOGE) de giriyor

Bu arada Dogecoin (DOGE), balinaların artan ilgisine tanık oluyor. Kipto analisti Ali Martinez de bu duruma dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra analist, geçmiş grafik modellerinde ilginç ayrıntılar yakalıyor. Martinez, teknik analiz (TA) göstergelerine de yansıyan görünümün yakın bir kırılmaya işaret ettiğini söylüyor.

Şu anda, Dogecoin 0,16099 fiyatından el değiştiriyor. Altcoin, gün içinde %0,37’lik hafif bir düşüş kaydederken, hafta içinde %0,95 ilerledi. Ayrıca, DOGE yalnızca son 30 günde %8,55’lik pozitif bir büyüme kaydetti.

Son sırada lider altcoin Ethereum rakibi Cardano (ADA) var

Cardano (ADA) şu anda bir sonraki kritik güncellemesini bekliyor. Haziran sonu için belirlenen Chang Hard Fork, boğa piyasasında yönetişimi, işlevselliği ve duyarlılığı artırmayı amaçlıyor. Uzmanlara göre, bu gerçekleştikten sonra popüler token için bir fiyat rallisi mümkün. Cardano’nun öncüsü Charles Hoskinson’a göre, Cardano’nun en büyük avantajı Proof-of-Stake (PoS) Ouroboros protokolü. Hoskinson, protokol için şunları söylüyor:

Proof-of-Stake‘in avantajı, kimin blok yapacağına karar vermek için devasa bir ek yük ve enerji harcamasına sahip olmadığınız için, sihrinizin çoğunu diğer iki aşamaya koyabileceğiniz anlamına geliyor. Böylece çok daha hafif ve çok daha enerji verimli protokoller elde ediyorsunuz.

ADA şimdilik 0,46349 dolardan işlem görüyordu. Altcoin, son 24 saatte %1,09’luk bir büyüme kaydederken, önceki yedi günde %3,32’lik bir ilerleme gördü. Ayrıca, son verilere göre aylık grafiğinde %4,76’lık artış kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x