Üniversitenin Kadınlar Tuvaletine ‘Gemi Kaptanı’ Dadandı! Öğrencileri Kabusu Yaşadı

Yıldız Teknik Üniversitesi’ndeki kadınlar tuvaletine dadanan bir kişi kâbus yaşattı. Lisans öğrencisi T. B., lavaboda olduğu esnada, karşı kabinde bir el gördüğünü anlattı. Halk TV’de yer alan habere göre; Durum özel güvenliğe bildirilince, Gemi Kaptanı İbrahim K. Ü. isimli kişi yakalandı. 

Kaynak: https://halktv.com.tr/gundem/gemi-kap…

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya göre olay geçen 23 Aralık akşamı yaşandı.

Yıldız Teknik Üniversitesi yüksek lisans öğrencisi F. B. (37), saat 17.30 gibi kadınlar tuvaletine gitti. Ellerini yıkayıp aynaya bakan F. B., o esnada bir erkeğin kabinden çıktığını gördü. Duruma şaşıran F. B., bu kişiye yönelik “Ben yanlışlıkla erkekler lavabosuna mı girdim” dedi.

Kapıya yönelen bu kişi ise kapıda, kadınlar tuvaleti simgesini görünce “Ben yanlışlıkla girmişim” dedi ve uzaklaştı. O sıra derse yetişmek için acele eden F. B. durumdan şüphelenmedi.

Ancak aynı gün saat 19.30’da ilginç bir durum daha yaşandı. F. B., kendisi gibi yüksek lisans öğrencisi olan T. B.’nin (34), ağladığını gördü. Arkadaşının neden olduğunu soran F. B., bu kişiden, kadınlar tuvaletine giren bir erkeği gördüğü yanıtını aldı. 

F. B., saat 17.30 sıralarında benzer olayı kendisinin de yaşadığını söyledi. Bu durum üzerine okulun özel güvenliğine haber verildi. Güvenlik görevlileri, kadınlar tuvaletine giren kişinin okuldan çıkmasını engelledi ve polise haber verildi.

Soruşturma kapsamında bilgi sahibi olarak ifadesi alınan özel güvenlik görevlisi B. B. ise, kadınlar tuvaletine yöneldiğini görünce uyardığını, bu kişinin kendisini öğretim görevlisi olarak tanıttığını söyledi.

Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Gemi Kaptanı İbrahim K. Ü. (43) ise, lisans eğitimi almak için Yıldız Teknik Üniversitesi’ne gittiğini söyledi.

Olaydan önceki gün dâhil son 3 gündür anılan üniversiteye gittiğini anlatan İbrahim K. Ü. “Ben İstanbul Teknik Üniversitesi mezunuyum. Ama Yıldız Teknik’e bir hayranlığım var. Lisans dersleri ile ilgili bilgi almak için okula gitmiştim. Üniversiteye gittiğim 3 gün boyunca, lavaboda herhangi bir kadınla karşılaşmadım. Kimseyi de gizli gizli izlemedim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x